NKPJ ZA VRANJE BEZ OBELEŽJA IMPERIJALIZMA

U Vranju su i dalje prisutna obeležja tihe okupacije od strane zločinačkih SAD.
Nakon petooktobarskog puča 2000. godine, u Vranje su počele da pristižu i instaliraju se tzv. nevladine organizacije različitih delatnosti sa integralnim ciljem da se prekomponuje organizacija lokalnog života stanovništva, a najviše da se izmeni svest naroda u cilju podrške NATO-u i zaboravljanju njihovih zločina.
U Vranju ova njihova služba modernom okupatoru nije bila uspešna, rad praktično svih je prestao, Vranjanci koji za vreme Drugog svetskog rata nisu upisali ni jednog đaka u bugarsku gimnaziju, ignorisali su i rad ovih NVO, odnosno i gde su se možda i prevarili da se uključe , relativno brzo je prepoznata njihova subverzivna aktivnost.
Krovna organizacija ovih pipaka subverzivnog delovanja je vladina organizacija SAD USAID, nominalno humanitarna, a suštinski subverzivna sa glavnim ciljem da destabilizuje i uništi društveni deo privrede, kao i izmeni nacionalnu i klasnu svest lokalnog stnovništva. Dokazano je da su pomogli terorističke UČK i OVPMB, a pored pomoći ovim zlikovcima i pored koordinacije pomenutih NVO, pokušali su da organizuju paraorganizacije u lokalnoj strukturi stanovništva i vlasti za svoje zločinačke ciljeve. Na vrhuncu njihove aktivnosti, iz nama poznatih izvora smo saznali da su imali interventni borbeni tim od oko 20 članova sastavljen od izrođenih bivših i aktivnih pripadnika vojske i policije, kao i kriminalaca. Članovi ovog tima su sistematski idejno pripremani, a išli su i na inostrane poligone na treninge i bojeva gađanja. Postojao je u gradu i njihov brojan vozni park.
Mada su uspeli da uz pomoć “žute” vlasti unište narodnu privredu, pa donekle i klasnu svest radnog naroda, paradoksalno je, ali je nacionalna svest opstala, čak i ojačala. USAID i njihove NVO sluge su shvatili da je njihova aktivnost na promeni narodne svesti neuspešna, pa su svoju aktivnost postepeno ugasili.
Ne usuđuju se više javno da deluju, ali ima podataka da su svoju aktivnost ugradili i maskirali u radu nekoliko privatnih firmi,čije su osnivanje i razvoj snažno finansijski podržali, nekih i u vlasništvu lokalnih Albanaca.
Na pojedinim mestima u gradu, npr. u Narodnoj biblioteci (Američki kutak) i u Opštinskom i Višem sudu, ostali su relikti njihovog delovanja. Američki kutak u Narodnoj biblioteci je ugasio svoj rad, a u sudovima su ostali plakati u kojima nas USAID “podučava” pravima u delu pravosuđa.
Komunisti iz redova NKPJ u Vranju su aktivno učestvovali u razotkrivanju pravih delatnosti ovih subverzivnih organizacija, sada će se i zvanično obratiti gradskim i sudskim rukovodstvima da se ovi nečasni relikti “meke” okupacije uklone.
Sekretarijat NKPJ,
Beograd,
04.03.2022.