Skip to content
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube
NKPJ

NKPJ

Nova komunistička partija Jugoslavije

Primary Menu
  • NASLOVNA
  • VESTI
  • SAOPŠTENJA
  • O NAMA
    • CILJEVI NKPJ
    • ISTORIJAT NKPJ
    • RUKOVODEĆI ORGANI
    • SIMBOLI NKPJ
    • HIMNA NKPJ
  • DOKUMENTA
    • PROGRAM NKPJ
    • STATUT NKPJ
    • REGISTRACIJA NKPJ
  • International
  • KONTAKT
  • Ћирилица
  • Najnovije
  • Vesti

ODAKLE DOLAZI KOVID-19?

17/03/2020

Nedavno je Kineska medijska grupa objavila tekst pod naslovom “Odakle dolazi Kovid-19? Nada da će SAD na pitanja javnosti odgovarati činjenicama”.

Tekst otvara pitanja koja se već duže vreme mogu čuti u javnosti, o kojima su pisali i mnogi važni svetski mediji, a na koja odgovor nameće upiranje prsta u opasnu hegemonističku i imperijalističku politiku SAD.

Kineska medijska grupa predstavlja jedan od najuticajnijih kineskih zvaničnih državnih medija, što doprinosi shvatanju relevantnosti činjenica tu iznetih.

U ovom tekstu koji potpisuje Vang Ping se između ostalog ističe da su “posle sezone gripa u SAD-u koja je započela u septembru 2019. godine, u oktobru američki vojni sportisti došli u Vuhan kako bi učestvovali na 7. Svetskim vojnim igrama tokom kojih su strani sportisti oboleli od zarazne bolesti. U decembru je prvi pacijent zaražen novim koronavirusom u Vuhanu dobio simptome.”

Dalje ističe da je “Kanadski trust mozgova „Global Research“ objavio članak na svom sajtu u kom je citirao analize tajvanskih virologa o teško zaraženim iranskim i italijanskim slučajevima i ukazao na to da su te dve zemlje otkrile lokalne endemske genome i da su otkrile da se oni razlikuju od genoma u Kini, što znači da nisu poreklom iz Kine”, čime se zapravo dovodi u pitanje da je virus uopšte nastao u Kini.

Ovaj se stav dalje razvija činjenicama iz internet izdanja časopisa „The Lancet“ od 24. januara, u kom je objavljen istraživački rad u kome je učestvovalo sedam kliničara iz bolnice Đinjintan iz Vuhana.

“U tom radu se ističe da 13 subjekata koji su na početku bili inficirani novim koronavirusom nisu imali nikakve kontakte sa pijacom morske hrane Huanan. Časopis “Nauka” je 26. januara objavio članak pod nazivom “Tržište Huanan plodova mora ne može biti rodno mesto Kovid-19”, pozivajući se na mišljenje Danijela Lusije, stručnjaka za zarazne bolesti na Univerzitetu Džordžtaun u SAD-u, navodeći da “13 ljudi koji nisu imali nikakve kontakte sa pijacom Huanan nije mali broj“. On veruje da bi u tom slučaju novi koronavirus mogao nastati negde druge.”

Tekst poziva na odgovornost i ozbiljne mere zaštite i prevencije, te se ističe da su “mnoge zemlje, uključujući i Sjedinjene Države, proglasile su vanredno stanje. U ovom trenutku, SAD imaju odgovornost da shvate i objasne spoljašnjem svetu na temelju nauke kada i odakle je došao Kovid-19.

To ne samo da je važno zbog očuvanja života i zdravlja u SAD-u, već je i neophodno kako bi se globalno gledano suzbio virus.

Naučnici širom sveta intenzivno pretražuju izvor virusa. Međunarodna zajednica takođe ima različita stanovišta u vezi sa tim. Međutim, sva pitanja i nagađanja moraju biti zasnovana u duhu nauke i na činjenicama i ne smeju se proizvoljno izmišljati i koristiti prilike za smeh i napade na druge zemlje. Postoji nada da će SAD učiniti dobar posao u sprečavanju i kontroli epidemije, kao i da će sarađivati sa međunarodnom zajednicom na osnovu naučnih, profesionalnih i racionalnih principa kako bi bilo razjašnjeno ključno pitanje o tome gde je izvor virusa i kako bi se dao odgovor baziran na činjenicama o sumnjama koje javnost ima u tom pogledu.” – iznosi se u tekstu.

Informativna služba NKPJ,
17.03.2020.

Tags: koronavirus

Post navigation

Previous KUBANSKI LEKARI STIGLI U ITALIJU
Next NKPJ UČESTVOVALA NA SASTANKU PREDSEDNIKA REPUBLIKE ALEKSANDRA VUČIĆA I POLITIČKIH STRANAKA

Pogledaj još...

NKPJ PRISUTNA NA OSNIVANJU SOVINTERNA
  • Najnovije
  • Vesti

NKPJ PRISUTNA NA OSNIVANJU SOVINTERNA

02/05/2026
Prvi Maj SREĆAN PRVI MAJ
  • Akcije
  • Najnovije

SREĆAN PRVI MAJ

01/05/2026
OSTAVKA ZA MINISTRA ĐURIĆA
  • Najnovije
  • Naši stavovi

OSTAVKA ZA MINISTRA ĐURIĆA

29/04/2026
PRAVDA, BORBA, 1.MAJ - TRG DIMITRIJA TUCOVIĆA, 11:30 ČASOVA PRAVDA, BORBA, 1. MAJ
  • Najnovije
  • Vesti

PRAVDA, BORBA, 1. MAJ

27/04/2026
POSLEDNJI POZDRAV DRUGU TIBORU ZENKERU
  • Najnovije
  • Vesti

POSLEDNJI POZDRAV DRUGU TIBORU ZENKERU

19/04/2026
GNUSNO SKRNAVLJENJE SPOMENIKA CRVENOJ ARMIJI
  • Najnovije
  • Saopštenja

GNUSNO SKRNAVLJENJE SPOMENIKA CRVENOJ ARMIJI

18/04/2026

Najnovije objave

  • NKPJ PRISUTNA NA OSNIVANJU SOVINTERNA
  • SREĆAN PRVI MAJ
  • Call for the Resignation of Minister Đurić
  • OSTAVKA ZA MINISTRA ĐURIĆA
  • PRAVDA, BORBA, 1. MAJ

Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

Pojmovi za pretragu

1. maj antifašizam apoteka beograd Branko Kitanović ekologija Generalni sekretar IMCWP imperijalizam internacionalizam international izbori izvršitelji Jugoslavija Jugosloveni koronavirus Kosovo Kuba kultura Lenjin NATO NOB Novi komunist omladina privatizacija Proletkult protest radnička borba revizionizam revolucionarne-tradicije revolucionarnetradicije SFRJ Si Đinping solidarnost SSSR Staljin štrajk žensko pitanje СССР

Kategorije

  • Akcije
  • International
  • Najnovije
  • Naši stavovi
  • Saopštenja
  • Učlani se
  • Vesti
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube
© NKPJ | e-mail: int_nkpj@yahoo.com | Magnitude by AF themes.