ЗЕМУНЕ, СРЕЋАН ДАН СЛОБОДЕ!
У Земуну је обележено 80 година од ослобођења од фашизма, у парку на Авијатичарском тргу, код споменика посвећеног антифашистичкој борби и револуцији. Земун су 22. октобра 1944. године ослободиле јединице Црвене армије и партизанске јединице.
Скуп је организовао СУБНОР Земун, уз присуство Основне школе „Светозар Милетић“, представника општине, грађана, као и бројних политичких и друштвених организација. Посебну част скупу су указали амбасадор Државе Палестине у Србији, Мохамед Ал Намур, и новоизабрана амбасадорка Боливарске Републике Венецуеле, Јадис Брисено, који су положили венце у част жртава фашизма. Писмо честитке упутила је и Амбасада Белорусије у Србији.
Ове амбасаде су присуствовале на позив одборника и извршног секретара НКПЈ, друга Александра Ђенића. Важно је напоменути и да је Земун побратимска општина са палестинском општином Рам из Јерусалима. Делегација НКПЈ такође је положила венац у Земуну.
Присутнима се обратио извршни секретар НКПЈ и одборник Александар Ђенић, који је истакао важност борбе против ревизије историје, наглашавајући да ће се као одборник залагати за обнову свих споменика посвећених Народноослободилачкој борби.
Земуне, срећна ти слобода – смрт фашизму, слобода народу!





Информативна служба НКПЈ,
Београд,
22. 11. 2024.

НКПЈ ПРИСУТНА НА ОСНИВАЊУ СОВИНТЕРНА
СРЕЋАН ПРВИ МАЈ
ОСТАВКА ЗА МИНИСТРА ЂУРИЋА
ПРАВДА, БОРБА, 1. МАЈ
ПОСЛЕДЊИ ПОЗДРАВ ДРУГУ ТИБОРУ ЗЕНКЕРУ
ГНУСНО СКРНАВЉЕЊЕ СПОМЕНИКА ЦРВЕНОЈ АРМИЈИ