Skip to content
03/03/2021
  • Фејсбук
  • Твитер
  • Инстаграм
  • Јутјуб
НКПЈ

НКПЈ

Primary Menu
  • НАСЛОВНА
  • Вести
  • Саопштења
  • О НАМА
    • ЦИЉЕВИ НКПЈ
    • ИСТОРИЈАТ НКПЈ
    • РУКОВОДЕЋИ ОРГАНИ
    • СИМБОЛИ НКПЈ
    • ХИМНА НКПЈ
  • ДОКУМЕНТА
    • ПРОГРАМ НКПЈ
    • СТАТУТ НКПЈ
    • РЕГИСТРАЦИЈА НКПЈ
  • International
  • КОНТАКТ
  • latinica
  • Најновије
  • Саопштења

НОВОГОШЊА ЧЕСТИТКА НКПЈ И СКОЈ

31. decembra 2020.

Нова комунистичка партија Југославије (НКПЈ) и Савез комунистичке омладине Југославије (СКОЈ) свим својим члановима, радним људима и омладини Србије и Југославије честитају нову 2021. годину и шаљу ватрене револуционарне поздраве!

Одлазећа 2020. година остаће упамћена по пандемији корона вируса, која још увек није окончана, а однела је огроман број људских живота и у потпуности изменила свакодневни живот људи широм света. Бездушни корона вирус је показао сву слабост експлоататорског капиталистичког система. Тврдоглаво одбијање капиталистичких држава да улажу у здравство, тежња да га што више приватизују, да отпуштају и смањују плате запосленима у том сектору дало је свој данак те је број умрлих и оболелих од корона вируса у капиталистичком свету далеко већи него што је требало да буде. Са друге стране Кина, која је у почетку била највише угрожена појавом ове опаке болести на својој територији, као и друге социјалистичке земље попут Кубе, Вијетнама и Лаоса захваљујући моћном здравственом систему са лакоћом су се обрачунале са епидемијом док у капиталистичком свету она још бесни у пуном јеку. Демократска Народна Република Кореја чак није имала ниједан забележени случај корона вируса досад, што је такође још један од круцијалних доказа предности социјалистичког над експлоататорским капиталистичким друштвеним системом.

Србија и друге бивше социјалистичке земље у борби против епидемије корона вируса, постигле су нешто боље резултате од западних држава а основни разлог је то што моћни систем здравства из социјализма још увек није у потпуности размонтиран од стране буржоаске власти. Мере које Влада Србије примењује у борби против корона вируса веома сликовито показују да је њен основни циљ да се и у суровим условима пандемије домаћем и страном приватном капиталу обезбеде високе профитне стопе по цену живота и здравља радног народа.

Управо је радничка класа Србије, у првом реду медицински радници, затим они који раде у трговини, дистрибуцији, производним секторима и сви други, изнела највећи терет борбе против корона вируса а не буржоаска власт и Кризни штаб који до данас одбија да спроведе потребне мере за заштиту живота и здравља пролетаријата.  НКПЈ и СКОЈ су од првог дана кризе указивали и критиковали буржоаску власт за сваки потез предузет у циљу заштите пословног интереса крупног капитала у условима епидемије на уштрб здравља радничке класе. Одбијањем да заустави рад комплетне привреде на 14 дана у првом таласу епидемије, да наложи затварање приватних фабрика у којима је долазило до заражавања запослених и да казни приватне послодавце који су кршили прописане епидемиолошке мере и тиме угрожавали здравље својих запослених, Влада Србије и Кризни штаб су показали да служе интересима буржоаских послодаваца а не народа Србије!

Пре него што је епидемија у Србији проглашена 18. јануара представници НКПЈ и СКОЈ су Скупштини Србије предали  захтев за укидање Закона о изборима и Закона о политичким партијама у Србији који су у потпуности дискриминаторски према политичким представницима радног народа наше земље. У Србији је на снази изборни закон који од учесника на изборима тражи да уз кандидатску листу доставе и 10.000 потписа оверених пред надлежним судским органима. Сваки од тих потписа са плаћа. Србија има дискриминаторски изборни закон који спада у ред најлошијих и најнеправеднијих у целом свету. Србија има и најреакционарнији закон о регистрацији политичких партија, који изискује 10.000 потписа оснивача који се исто тако плаћају. И тај закон је усмерен на онемогућавања политичког организовања првенствено комуниста али и радничког покрета уопште. Само оне партије које испуне дискриминаторске критеријуме, а то су у Србији искључиво буржоаске партије, могу да рачунају на финансирање из буџета, тако да је комунистима и на тај начин онемогућено да користе новчана средства потребна за кампању.

Нова комунистичка партија Југославије и Савез комунистичке омладине Југославије су организовали су у петак 14. фебруара скуп против приватних извршитеља испред зграде Председништва Србије. На скупу, од Александра Вучића, председника Србије, познатог по томе што апелује на надлежне да се богатим повлашћеним појединцима репрограмирају дуговања и спрече принудна извршења, тражили смо да се заложи да се штеточинска професија приватних извршитеља у целости ликвидира.

Писмо са таквим захтевом смо уручили председнику Вучићу а оно је садржало и протест због тога што је ургирао да се одобри репрограм дуговања представницима буржоазије, певачици Нади Топчагић и њеном мужу, док се никада није заложио да се дугови репрограмирају припадницима радничке класе и сиротињи, као ни домаћим предузећима којима се плени имовина за захтев лихварских банака. На тај начин Александар Вучић је демонстрирао двоструке аршине и показао да је сервис интереса домаћег и страног капитала а не радног народа Србије.

Активисти НКПЈ и СКОЈ обележили су Међународни дан жена 8. март јавном акцијом у Београду, у Кнез Михаиловој улици. Том приликом одржани су пригодни говори, окупљенима се испред Секретаријата НКПЈ обратила другарица Весна Милуновић, а испред Секретаријата СКОЈ-а другарица Верица Арсић.Другарице су изнеле опште оцене лошег положаја жена у Србији и уопште изнеле критику везану за женско питање у свету, такође су и истакле важност празника као и његов далекосежни историјски значај. После говора наше другарице су одржале краћи перформанс, акцију гужвања и бацања мизогиних ставова у канту за смеће, управо тамо где им је и место.

У петак 05. јуна у 18:30 часова представници НКПЈ-СКОЈ су предали прикупљене потписе за листу “Социјализам једини излаз” за учешће на изборима за Скупштину Србије. Колона наших активиста је носила поред кутија с потписима партијске и скојевске заставе, праћена звуцима мелодије из популарне југословенске серије “Повратак отписаних”.

Касније током тог месеца Нова комунистичка партија Југославије и Савез комунистичке омладине Југославије протестовали су због одлуке да се листи „Социјализам једини излаз НКПЈ- СКОЈ“ онемогући учешће на републичким изборима. Оваквим одлукама буржоаске проимперијалистичке власти у Србији, прво Републичке изборне комисије а потом и Управног суда дискриминисана је комунистичка изборна листа, јер нису уважене здраворазумске и основане примедбе изложене у жалби. НКПЈ и СКОЈ су истакли да је одлука РИК-а неправедна и дискриминаторска и још један доказ да комунисти изборну трку трче везаних руку у условима у којима се фаворизују буржоаске партије док се листе аутентичних представника радног народа саботирају на разне начине. Сходно томе, НКПЈ и СКОЈ су позвали раднике, сељаке, студенте, пензионере, омладину, незапослене, Југословене и поштену интелигенцију да изађу на изборе за Народну скупштину Републике Србије у недељу 21. јуна и да допишу под бројем 22. листу “Социјализам једини излаз НКПЈ-СКОЈ”.

Поводом 20 годишњице Петооктобарског контрареволуционарног пуча Нова комунистичка партија Југославије  и Савез комунистичке омладине Југославије  затражили су да Народна скупштина Србије хитно формира Анкетни одбор који би испитао и утврдио ко је одговоран за рушилачке догађаје који су се збили тог дана, након чега је на власт у Србији инсталиран проимперијалистички режим Демократске опозиције Србије. НКПЈ и СКОЈ захтевају да Анкетни одбор испита :

1. Ко је одговоран за упад и паљење зграде Скупштине Савезне Републике Југославије 5.октобра 2000. године.

2. Ко је одговоран за упад у зграду Радио телевизије Србије и брутално пребијање њеног тадашњег директора  Драгољуба Милановића.

3. Ко је одговоран за оружани упад у зграду Народне банке Србије.

4. Ко је одговоран за упад и паљење просторија Нове комунистичке партије Југославије, које су се тада налазиле у Немањиној 34.

5. Да се утврди ко је одговоран за све остале криминалне, антиуставне и пучистичке радње предузете 5. октобра као и након њега.

Поводом дуго спомињаних планова да се изврши приватизација Апотека Београд, НКПЈ и СКОЈ су у новембру подржали покретање Иницијативе “Зауставимо приватизацију Апотека Београд”. Става смо да је у периоду пред нама крајње погубно, опасно и неодговорно да дође до реализације ових планова власти у Београду.

Делегација Нове комунистичке партије Југославије и Савеза комунистичке омладине Југославије предала је 29. децембра писмени захтев Горану Весићу, заменику градоначелника Београда да се у јануару, када иначе истиче, не обнови уговор са фирмом Апекс за систем наплате јавног превоза Бус Плус у Београду, јер је штетан како за грађане тако и за буџет Града.

Нова комунистичка партија Југославије  најоштрије је 30.децембра протестовала против срамног скрнављења Вечне ватре на Гробљу ослободилаца Београда, гашењем пламена упаљеног на свечаној церемонији средином месеца. Ултрадесничарски хулигани, охрабрени чињеницом да Министарство унутрашњих послова и Комунална милиција у Београду нису мрднули прстом  да пронађу нападаче на Гробницу народних хероја  на Калемегдану која је у последњих годину дана четири пута вандализована исписивањем увредљивих парола, свој гнусни чин поновили су и на Гробљу ослободилаца Београда.

НКПЈ захтева од надлежних у Министарству унутрашњих послова да се у што краћем року лицу правде приведу вандалски нападачи на Гробље ослободилаца Београда. Партија такође захтева да се одмах процесуирају сви који су учествовали у бесрамном вандализовању Гробнице народних хероја на Калемегдану. НКПЈ позива све антифашисте и родољубе да се прикључе „Народним стражама“ за заштиту споменика из периода Народноослободилачке борбе и социјалистичке револуције које је инцирао СКОЈ.

У 2020. НКПЈ и СКОЈ су прославили важне јубилеје а то су 30 година револуционарног деловања наше Партије, 150 година од рођења вође Октобарске револуције и светског пролетаријата Владимира Иљича Лењина, 75 година од победе над фашизмом, 200 година од рођења класика научног социјализма Фридриха Енгелса и 75. година од оснивања републике у Југославији. Иако нам епидемија корона вируса није дозволила да те догађаје обележимо на начин како смо то замислили сваки је ипак са наше стране испраћен са дужним пијететом и поштовањем.

У Новој години НКПЈ  и СКОЈ као и целокупну радничку класу наше земље очекују бројне борбе од којих ће централно место свакако имати спречавање гнусног плана буржоаске проимперијалистичке власти у Србији да терет економске кризе настале услед последица корона вируса пребаци на леђа пролетаријата а да крупном капиталу обезбеди баснословно богаћење експлоатацијом туђег рада.

Драге другарице и другови, НКПЈ и СКОЈ вам у Новој години желе сваку срећу и успех и позивају да се придружите борби за рушење капитализма и стварање праведног и слободарског социјалистичког друштвеног уређења.

Нек искра комунизма разгрне мрак!

Секретаријат Нове комунистичке партије Југославије,

Секретаријат Савеза комунистичке омладине Југославије,

Београд,

31. 12. 2020.

Continue Reading

Previous: ВАНДАЛИ ДАЉЕ РУКЕ ОД ВЕЧНЕ ВАТРЕ
Next: ПРАВДА ЗА АСАНЖА

Погледај још...

Screenshot_20210224_180542 ТОМО МОНО НЕ ВИЧИ НА РАДНИКЕ И ПОДНЕСИ ОСТАВКУ
  • Најновије
  • Наши ставови

ТОМО МОНО НЕ ВИЧИ НА РАДНИКЕ И ПОДНЕСИ ОСТАВКУ

24. februara 2021.
fiat ГЕНЕРАЛНИМ ШТРАЈКОМ ДО ПОБЕДЕ
  • Најновије
  • Наши ставови

ГЕНЕРАЛНИМ ШТРАЈКОМ ДО ПОБЕДЕ

20. februara 2021.
tanjug ЛАНЕ МОЈЕ ВРАТИ ТАНЈУГ НАРОДУ
  • Акције
  • Најновије

ЛАНЕ МОЈЕ ВРАТИ ТАНЈУГ НАРОДУ

19. februara 2021.
struja СКУПЉА СТРУЈА УДАР НА ЕГЗИСТЕНЦИЈУ
  • Најновије
  • Наши ставови

СКУПЉА СТРУЈА УДАР НА ЕГЗИСТЕНЦИЈУ

10. februara 2021.
cesid СУШТИНСКЕ А НЕ КОЗМЕТИЧКЕ ИЗМЕНЕ ИЗБОРНОГ ЗАКОНА
  • Најновије
  • Наши ставови

СУШТИНСКЕ А НЕ КОЗМЕТИЧКЕ ИЗМЕНЕ ИЗБОРНОГ ЗАКОНА

9. februara 2021.
SRB PALESTINA nkpj ДОЛЕ ОКУПАЦИЈА – КОСОВО ЈЕ СРБИЈА – ПАЛЕСТИНА ДРЖАВА
  • Најновије
  • Наши ставови

ДОЛЕ ОКУПАЦИЈА – КОСОВО ЈЕ СРБИЈА – ПАЛЕСТИНА ДРЖАВА

5. februara 2021.

Најновије објаве

  • ТОМО МОНО НЕ ВИЧИ НА РАДНИКЕ И ПОДНЕСИ ОСТАВКУ 24. februara 2021.
  • ГЕНЕРАЛНИМ ШТРАЈКОМ ДО ПОБЕДЕ 20. februara 2021.
  • ЛАНЕ МОЈЕ ВРАТИ ТАНЈУГ НАРОДУ 19. februara 2021.
  • СКУПЉА СТРУЈА УДАР НА ЕГЗИСТЕНЦИЈУ 10. februara 2021.
  • СУШТИНСКЕ А НЕ КОЗМЕТИЧКЕ ИЗМЕНЕ ИЗБОРНОГ ЗАКОНА 9. februara 2021.

nkpj.org.rs

Pročitajte interesantan prilog na sajtu BBC na sr Pročitajte interesantan prilog na sajtu BBC na srpskom jeziku povodom 21. februara, datuma na koji je 1848. izašlo prvo izdanje Komunističkog manifesta Marksa i Engelsa.

Svoje viđenje izneo je i naš Generalni sekretar, drug Aleksandar Banjanac.

#manifest #komunističkimanifest #marksiengels #marks #engels #marksizam #komunizam #generalnisekretar #aleksandarbanjanac #nkpj #skoj
Više o našoj podršci štrajku u kragujevačkoj Više o našoj podršci štrajku u kragujevačkoj fabrici „Fijat plastik“, pročitajte na: nkpj.org.rs

#solidarnost #radničkaborba #štrajk #fiat #kragujevac #nkpj #skoj
LANE MOJE VRATI TANJUG NARODU Nova komunistička LANE MOJE VRATI TANJUG NARODU

Nova komunistička partija Jugoslavije (NKPJ) i Savez komunističke omladine Jugoslavije (SKOJ) su predali pismo  zakonskim zastupnicima firme “Minacord media” Željku Joksimoviću i Manji Grčić da se “Minacord media”, zajedno sa svojim partnerom u firmi “Tačno”, “RTV Pančevom”, odmah povuče iz zakupa žiga i imovinskih prava medijske agencije “Tanjug”.

Zakup imovinskih prava “Tanjuga”, za ponižavajuće nisku cenu od svega 628 hiljada evra, faktički predstavlja privatizaciju tog preduzeća na mala vrata. Odluka o preuzimanju imovinskih prava “Tanjuga”, na period od 10 godina, je antinarodni čin kojim se nanosi šteta kako građanima sa jedne strane, tako i zaposlenima i državi sa druge. Privatizacijom “Tanjuga” građani gube profesionalan i pouzdan medijski servis nastao u Narodnooslobodilačkoj borbi u Drugom svetskom ratu, koji prelazi u privatne ruke te će mu osnovni zadatak biti da štiti poslovne interese svojih gazdi i privatnog kapitala, a ne naroda i države kako bi trebalo da bude. Preuzimanjem “Tanjuga” od strane firme “Tačno” gube i zaposleni jer će, zarad sticanja što veće profitne stope, poslodavac najverovatnije određeni broj radnika otpustiti, a moguće je i smanjenje ličnih dohodaka. Takođe, gubi i država koja ostaje bez svoje informativne agencije preko koje je u etar plasirala važne vesti i stavove. Takve informativne agencije postoje u skoro svim zemljama sveta pa nema razloga da ni Srbija nema novinsku agenciju u svom vlasništvu.

Zbog svega navedenog NKPJ i SKOJ zahtevaju da se “Minacord media”, zajedno sa svojim partnerom “RTV Pančevom”, povuče iz vlasništva nad “Tanjugom” tako što će firma “Tačno” raskinuti zakup nad tom novinskom agencijom i na taj način je vratiti u ruke države.

Lane moje vrati Tanjug narodu!

Sekretarijat Nove komunističke partije Jugoslavije,

Sekretarijat Saveza komunističke omladine Jugoslavije,

Beograd,

19. 02. 2021.

#tanjug #privatizacija #željkojoksimović #lanemoje #radničkaborba #mediji #nkpj #skoj
Naši aktivisti su u ponedeljak 15.02. uzeli učešće u protestu lekara i farmaceuta, zajedno sa ostalim aktivistima inicijative Zaustavimo privatizaciju Apoteka Beograd.

Zdravstveni radnici su heroji borbe s kovidom!

Odbranimo javno zdravstvo!
____________________________________
#zdravlje #zdravstvo #lekari #farmaceuti #lekovi #privatizacija #protest #nkpj #skoj
DOLE OKUPACIJA – KOSOVO JE SRBIJA – PALESTINA DOLE OKUPACIJA – KOSOVO JE SRBIJA – PALESTINA DRŽAVA

Link u bio.

#kosovo #palestina #kosovojesrbija #FreePalestine #solidarity #solidarnost #internacionalizam #internationalism  #antiimperijalizam #nkpj #skoj
NKPJ I SKOJ PREDALI ZAHTEVA ZA ULICU SI ĐINPINGA NKPJ I SKOJ PREDALI ZAHTEVA ZA ULICU SI ĐINPINGA

🇨🇳
#xijinping #siđinping #bratsi #kina #china #beograd #ulica #nkpj #skoj

Predstavnici Nove komunističke partije Jugoslavije i Saveza komunističke omladine Jugoslavije (SKOJ) u subotu 30. januara predali su nadležnima u Skupštini grada Beograda  zahtev da jedna ulica u glavnom gradu Srbije ponese ime predsednika Narodne Republike Kine i generalnog sekretara Komunističke partije te zemlje, druga Si Đinpinga.


Drug Đinping je dao veliki lični doprinos kako bi došlo do kineske pomoći Srbiji tokom epidemije korona virusa. Predsednik Kine je omogućio da kineski lekari priteknu u pomoć svojim srpskim kolegama odmah po izbijanju epidemije u našoj zemlji, a takođe zaslužan je što je najveći broj isporučenih vakcina kojima Srbija raspolaže upravo iz Narodne Republike Kine.


Drug Si Đinping je osvedočeni prijatelj Srbije i njenog naroda i zaslužuje da za života dobije ulicu u našem glavnom gradu, Beogradu.


Sekretarijat 
Nove komunističke partije Jugoslavije,
Sekretarijat
Saveza komunističke omladine Jugoslavije,
Beograd, 
30. 01. 2021.
Naš drug Aleksandar Đenić, Prvi sekretar SKOJ-a Naš drug Aleksandar Đenić, Prvi sekretar SKOJ-a i član Sekretarijata NKPJ, gostovao je u emisiji kanala Balkan info i još jednom raskrinkao revizionističke falsifikatore.

Obavezno pogledajte! 

✊#sfsn #nerevizionizmu #partizani #komunizam #socijalizam #nob #BalkanInfo #aleksandardjenic #nkpj #skoj
Patris Lumumba, prvi predsednik vlade nezavisnog K Patris Lumumba, prvi predsednik vlade nezavisnog Konga, Če Gevara Afrike, ubijen je mučki od strane belgijskih kolinijalnih vlasti u Kongu na današnji dan pre tačno 60 godina.

Tim povodom su ubrzo potom u Beogradu bile organizovane velike demonstracije podrške pravednoj borbi naroda Afrike, i u čast i slavu ubijenog Patrisa Lumumbe.

I danas u Srbiji postoje brojne ulice i institucije koje nose ime div junaka Konga i Afrike, u Beogradu, jedan studentski dom, nazvan je njegovim imenom.

Slava Patrisu Lumumbi!

#patricelumumba #patris #patrislumumba #kongo #congo #africa #afrika #doleimperijalizam #antikolonijalizam #antiimperijalizam #antiimperialism #colonialism #nkpj #skoj
A pripremljeni su i stoni kalendari.📆🚀 Ston A pripremljeni su i stoni kalendari.📆🚀

Stoni kalendar s 7 listova je dimenzija 13 x 21 cm.

➡️Naručite kalendar putem mejla: int_nkpj@yahoo.com

Predložena cena donacije za stoni kalendar je 250 din.
________________________________________________
#kalendar2021 #kalendari #jurijgagarin #gagarin #yuriGagarin #ЮрийГагарин #космос #kosmos #ссср #sssr  #ussr #komunizam #pobeda #progres #nkpj #skoj
Pratite nas na Instagramu

Нова комунистичка партија Југославије

Појмови за претрагу

IMCWP Југословени Косово Лењин НАТО НОБ Нови комунист Стаљин антифашизам апотека београд женско питање избори извршитељи империјализам интернационализам коронавирус култура приватизација протест радничка борба ревизионизам револуционарне-традиције солидарност штрајк

Архива

Објаве од децембра 2012. до августа 2020.

Категорије

  • International
  • Акције
  • Вести
  • Најновије
  • Наши ставови
  • Саопштења
  • Учлани се
  • Фејсбук
  • Твитер
  • Инстаграм
  • Јутјуб
© НКПЈ | имејл: int_nkpj@yahoo.com